Zateplení střechy za jeden den? Ano, jde to – s foukanou izolací

spot_img

Zateplení nízké střechy, pod kterou se člověk sotva vejde vestoje, může být složité. Tento nový chytrý způsob bez stresu, odpadu a škodlivin se vám bude určitě hodit.

Foukaná izolace je jednoduchý a účinný způsob zateplování dřevěných a trámových stropů, nízkých vazníkových krovů, bungalovů, dvouplášťových plochých střech (pultových), ale také dutých příček a dřevostaveb. Materiál se aplikuje na izolované místo pomocí speciálního přístroje, který jej rozvlákní a následně jej pohání vzduchem do hadice přímo na určené místo. Tento nový způsob odstraňuje řadu problémů, které vznikaly při izolaci se staršími postupy, například při klasické rolované izolaci.

Bez mezer a tepelných mostů
Nafoukaný materiál spolehlivě zaizoluje i problémové detaily a obtížně přístupná místa kolem vazníků, trámů, CD profilů na sádrokartonových stropech, elektrických kabelů či rozvodů rekuperace. Tak se vytvoří souvislá izolační vrstva, nevznikají mezery ani tepelné mosty, čímž je zajištěna vysoká účinnost. Úspora tepla se pohybuje kolem 30% a investice se tak vrátí na nižších účtech za vytápění již za 3 – 5 let, tedy rychlou návratnost za přístupnou cenu. V pultových střechách je v prostoru mezi stropem a střešním pláštěm odvětrávána vzduchová mezera. Pohyb v takové konstrukci je omezen pouze na plazení a foukaná izolace je tak vysoce účinným způsobem zaizolování stropu. U trámových stropů zase není nutné úplné vyklizení prostoru.

Zateplení bez odpadu za pár hodin
Rychlá aplikace při běžném provozu domácnosti, malé montážní otvory, nutné přípravné práce se sníží na minimum. „Při izolaci metodou foukání nevzniká téměř žádný odpad, přístroj, který je k tomu potřebný, může zůstat venku. Izolace stropu běžného rodinného domu tak trvá asi 3 až 4 hodiny,“ vysvětluje Dušan Kasan, obchodní manažer Knauf Insulation. Zateplení foukanou izolací se navíc může provádět v kterémkoli ročním období a bez ohledu na počasí, tedy i za deště, sněžení či mrazu. Nevznikají ani žádné náklady na skladování, firma, která realizuje zateplování, přiveze izolaci v autě, spolu se strojem na foukané izolace.

Skutečně ekologická a přirozeně nehořlavá
Na trhu sice najdeme mnoho foukaných produktů pod názvem „ekologická izolace“, toto označení však bývá často sporné. Není třeba se spokojit skutečností, že základ izolace je rostlinného původu, vždy je třeba zjistit i další přidané látky, které izolace obsahuje a hodnotit je z hlediska vlivu na zdraví člověka. Mezi nejznámější přídavky foukané celulózy patří například kyselina boritá, borax nebo amonné soli. Minerální foukaná izolace Supafil žádné přidané látky neobsahuje, je to 100% přírodní materiál vyrobený z čistého minerálního vlákna bez pojiva, tedy bez chemických příměsí, jakými jsou např. zpomalovače hoření. Vyrábí se z recyklovaného skla a křemičitého písku, což znamená, že je naprosto nehořlavý a nabízí nejvyšší protipožární ochranu A1, kterou nemá žádný jiný izolační materiál. Je odolná vůči vlhkosti, takže neplísní, a odpuzuje také hlodavce a hmyz. Izolace Supafil získala dva prestižní certifikáty. Za vnitřní kvalitu vzduchu má Eurofins Gold od renomované mezinárodní společnosti Eurofins, který zaručuje splnění přísných norem týkajících se vylučování emisí do interiéru a certifikát Declare Red List Free potvrzuje, že důkaz, že Supafil neobsahuje žádnou ze zakázaných zdravotně závadných látek.

Minerální izolace „nesedá“ a má menší spotřebu
Třída sedání S1, tedy sedání menší než 1 % je další vlastností, která Supafil odlišuje od ostatních foukaných izolací. Výrobci celulózových izolací uvádějí sadavost 10 – 15 %, což vyžaduje pro dosažení stejného efektu nafoukat do konstrukce až o 15 % více materiálu než u minerální izolace. Supafil je zároveň i maximálně prodyšný a tak jako všechny vláknité materiály výborně izoluje hluk.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora