Nová kolekce židlí ve tvaru nejznámějších staveb světa

spot_img

Designéři a tvůrci nových kolekcí nábytku představili další kreativní nápady, jak ozdobit interiéry funkčními a elegantními modely. Výsledkem jednoho z nich je nová kolekce židlí, která vzbudila pozornost originálním provedením opěradel. Jejich tvar byl navržen jako imitace nejznámějších světových staveb.

16 z nejznámějších staveb z celého světa
S neobvyklou kolekcí Cityng přišla firma Savio Firmino. Ta oslovila italského designéra Cosima de Vitu s požadavkem vytvoření kolekce židlí, jejichž design by se zakládal na imitaci tvaru nejznámějších světových staveb. Designér se okamžitě zhostil role a připravil návrhy 16 židlí. Na základě nich pak zhotovil jednotlivé modely, přičemž každý z nich má jiný tvar opěradla napodobujícího konkrétní stavbu.

Některé ze staveb sloužících jako inspirace:

  • Tádž Mahál v indické Ágru
  • katedrála Duomo v Miláně
  • katedrála Notre-Dame v Paříži
  • Brooklynský most v New Yorku
  • pagoda v čínském městě Wuhan
  • katedrála Sagrada Famílie v Barceloně

Kolekce židlí nevzbuzuje pozornost jen samotným vzhledem jednotlivých modelů. Jejím plusem je i způsob, jakým byly židle zhotoveny. Zmiňovaný designér je vyráběl vlastníma rukama. Všechny modely byly ručně vyřezány, což umožnilo vytříbit tvar opěradel is detaily. Navíc židle jsou zhotoveny z masivního dřeva, takže kromě originálního designu se mohou pochlubit také pevností, trvanlivostí a celkově vysokou kvalitou.

Židle Cityng nejsou klasickou sériovou kolekcí. Firma Savio Firmino uvede do prodeje jen několik kusů, jejichž počet bude limitován. Ceny jednotlivých modelů zatím nejsou známy. Známý není ani přesný termín jejich uvedení na trh.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora