Českou cenu Interiér roku získal pražský loft

0
5

Nejlepší interiéry v Česku opět bojovaly o získání ceny Interiér roku. Hlavní cena pro absolutního vítěze byla i tentokrát udělena interiéru, který oslovil porotu funkčností, estetickým dojmem i celkovým komfortem. Podařilo se to jednomu z loftů v pražské čtvrti Josefov.

Loftové byty nabízejí interiérovým designérům otevřené možnosti. Své by o tom věděl i Rudolf Netík, který se postaral o návrh jednoho z loftů v josefovském areálu Obecní dvůr. Právě tento byt byl v soutěži Interiér roku 2020 zvolen mezinárodní porotou za nejlepší ze všech přihlášených děl.

Vítězem je 2-podlažní loftový byt
Design zmíněného bytu byl navržen pro manželský pár, který hledal bydlení zařízené v duchu originality a kreativity. Jelikož majitelé chtěli mít v bytě i klavír, knihy a bohatou sbírku uměleckých děl, kromě kreativního designu požadovali i dostatek prostoru, který jim zajistí pocit volnosti. Tuto představu měl splnit právě 2-podlažní loftový byt o výměře více než 300 m², k němuž patří i prostorná terasa.

Dominantou je oranžové schodiště
2 podlaží a obrovská obytná plocha nabídla Rudolfu Netíkovi možnost přijít s více originálními prvky, jaké by si v menších bytech místo nenašli. Kromě umělecké sbírky je příkladem i soukromá tělocvična a větší vana. V bytě nechybí ani kompletně zařízená pracovna. Dominantou celého prostoru je ovšem elegantní točité schodiště vedoucí na vrchní podlaží, které se i díky oranžovému provedení stalo ústředním bodem celého designu.

2-podlažní loft nezískal v soutěži Interiér roku 2020 pouze hlavní cenu. Prvenství se mu uprchlo iv kategorii „Soukromý interiér – novostavba“. V té bojovaly o prvenství ještě 2 rodinné domy. Porota však před nimi upřednostnila právě pražský loft.

Předchozí článekNová kolekce židlí ve tvaru nejznámějších staveb světa
Další článek10 nejlepších míst pro život