10 nejlepších visících rostlin na balkon či terasu, které po létě můžete dát dovnitř

spot_img

Květy v závěsných květináčích či koších jsou chytrým řešením, jak přidat zeleň a barvy do každého prostoru včetně terasy, verandy či obývacího pokoje. Přinášíme vám 10 tipů moderních a ne zcela tradičních rostlin, které jsou nenáročné na údržbu, zalévání a nevyžadují žádné terénní úpravy.

 1. Bakopa modrá
  Oblíbená balkonovka, která vynikne ve smíšených kombinacích s jinými letničkami. Preferuje závěsné nádoby, kde vytvoří pěkné mírné převisy. Nejlépe se jí daří v nádobách, které vytvářejí konzistentní vlhkost, kterou tato kvetoucí rostlina potřebuje. Pro optimální růst ji umístěte a místo, kde je hodně odpoledního stínu. Květy jsou drobné, ale kvete bohatě až do mrazů.
 2. Verbena
  Verbena známá pro své éterické oleje zmírňující stres je krásná závěsná rostlina, která se dodává ve více než 250 různých odrůdách. Tato rostlina přitahující motýly vyžaduje spoustu slunce (8 až 10 hodin denně) a dobře propustnou půdu.
 3. Kyslička trojhranná – Oxalis Triangularis
  Kyslička neboli Oxalis triangularis je ve světě moderních rostlin velmi populární. Je naprosto nenáročná na pěstování, ale zároveň extrémně přitažlivá na pohled. Její vzorované fialové trojúhelníkové listy nejenže vypadají zcela jedinečně, ale jsou typické pro svůj „tanec“. Přes den jsou totiž doširoka otevřené, aby přijímaly světlo, ale na noc se zavřou jako deštník. Buďte opatrní, kam ji umístíte, protože tato rostlina může být toxická pro kočky a psy.
 4. Fuksia převislá
  Oblíbená visící rostlina, která během celé sezóny vyhání dvoubarevné květiny v těch nejrůznějších barevných kombinacích a radost vám bude přinášet opravdu dlouho. Nejlépe se cítí na slunném až polostinném místě. Vysoká schopnost substrátu propouštět vodu je enormně důležitá, protože zamoření a voda v květináči vedou nutně ke hnilobě.
 5. Lobelia
  Lobelia přichází v neuvěřitelně intenzivních modrých barvách, které jsou v rostlinném světě poněkud vzácností a lákají motýly. Můžete je pěstovat iv chladnějším podnebí a ve stínu.
 6. Begonie bolivijská – Begonia Boliviensis
  Tato visící odrůda begonie vypadá nejpřitažlivější kvůli svému jedinečnému dopisu ve tvaru andělského křídla. I jedna z těchto rostlin může naplnit celou nádobu, ať už na slunci nebo ve stínu. Pokud se vám nedaří s fuksy, tato rostlinka může být pro vás náhradou – má stejné trubkovité, převislé květiny, ale dokáže zvládnout teplo a vlhkost horkých letních období.
 7. Senecio rowleyanus – String of pearls
  Senecio rowleyanus, „Stáreček“ nebo v překladu z angličtiny „Šňůra perel“ vypadá úžasně. Tento závěsný sukulent vás zaujme na první pohled pro svůj nápadný vzhled korálků. Je nenáročný na péči a dobře zadržuje vlhkost, rostlinu není třeba často zalévat. Stařík nemá rád přemokření a rosení listů nesnese. V zimě se zálivka ještě více redukuje.
 8. Tunbergia křídlatá – Thunbergia alata
  Tato rostlinka nazývaná také „vinná réva černooká“ s výraznými žlutými květy roste poměrně rychle a agresivně, může lézt i po závěsech koše. Její údržba je neuvěřitelně snadná a můžete ji pěstovat i podél plotu nebo stěny.
 9. Lobulária přímořská – Sweet Alyssum
  Lobularia maritima je opravdu sladkou odměnou – je odolná vůči teplu i suchu, bílé květy kvetou v našem podnebí velmi bujně. Její lákavá vůně láká i včely, motýly – a také lidi.
 10. Rozchodník Morganov – Burro’s Tail
  Sedum morganianum je sukulent původem z Mexika, který upoutá dlouhými copíkovými výhonky. Vypadají skutečně úchvatně a exoticky, když visí z květináče, a přitom je nenáročný na pěstování, vyžaduje světlé stanoviště a zálivku do podmisky, vždy když půda proschne.
- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora