10 kuchyní před a po rekonstrukci

spot_img

Je už vaše kuchyně ve zralém věku a potřebovala by nějaký lifting? Nebojte se změn, podívejte, jak moc dokáže udělat nová moderní linka, svěží malba, pěkná podlaha či originální svítidla.

Potenciál této kuchyně omezoval starý design a nedostatek úložného prostoru. Příliš malý ostrov a spodní skříňky ponechaly malý prostor pro stylovou organizaci. Přestavba přepracovala některé ze stávajících funkcí na rozšíření úložišť bez změny rozložení.

Odstraněním dveří se dvě z horních skříněk převedou na otevřené police, ve kterých jsou organizéry na talíře. Na zvětšeném ostrově jsou nyní na jednom konci otevřeny police, ve kterých je uloženo a vystaveno nádobí. Prostor modernizují nové spotřebiče, odsavač par na míru a kontrastní bílo – šedé barevné schéma.

Tato kuchyně měla všechny charakteristické znaky nevýrazného domu. Dubové skříně, laminátové desky a základní spotřebiče byly funkční, ale chyběla jim osobnost. Efektivní uspořádání, které spojovalo kuchyni se snídaňovým prostorem, však znamenalo, že při přestavbě není třeba měnit půdorys.

Dvoubarevné lakování dodává moderní kontrast novým dřevěným skříňkám, které obsahují bílé horní moduly, které se táhnou ke stropu, aby vizuálně zvětšily výšku místnosti. Otevřené police nahradil jeden blok skříněk, aby se posílil vzdušný vzhled. Keramické dlaždice dodávají odvážný grafický vzor, ​​úpravu kuchyně dotváří modernizované spotřebiče a masivní pracovní desky na krájení.

V této stísněné kuchyni chyběl logický tok, což způsobilo skřípání provozu. Špatně umístěný poloostrov zablokoval cestu mezi kuchyní a jídelnou. Přestavba jí poskytla otevřené uspořádání, aby byl prostor funkčnější.

Aby se zlepšil tok v místnosti, umyvadlo a baterie se přestěhovaly z poloostrova na vnější stěnu pod nové menší okno. Poloostrov byl nahrazen ostrovem. Chladnička se nyní nachází v blízkosti snídaňového pultu blíže k jídelně, aby se zjednodušily ranní činnosti. Zástěna z keramických kachliček, která pokrývá celou stěnu, napodobuje vzhled kararského mramoru, aby se ušetřily peníze bez narušení stylu.

Staromódní osvětlení rampy a nevýrazné skříňky vytvořily kuchyňský design, který ustrnul v minulosti. Navíc myčka nádobí nebyla blízko dřezu, což způsobovalo, že špinavé nádobí zanechávalo stopy vody na cestě ze dřezu do myčky. Tato přestavba kuchyně překonfigurovala rozložení a dodala kouzlo ve stylu chalupy.

Inteligentní renovace kuchyně lépe využila stopy kuchyně. Aby kuchyně byla méně v ústraní, majitelé domu otevřeli stěnu, posunuli dveře chodby o půl metru směrem k oknům a ostrov otočili o 180 stupňů, což pomohlo rozšířit kuchyni v celém prostoru. Bílý „lodní“ obklad, malované skříňky a otevřené police dodávají kuchyni nádech farmářského stylu. S myčkou nádobí, která je nyní zasunuta na ostrově, jsou kapky ze špinavého nádobí minulostí.

Tato kuchyně byla stísněná a izolována od ostatních místností v prvním patře. Nevýrazné povrchové úpravy nedodávaly místnosti ducha a neohrabané spotřebiče byly trnem v oku. Díky rekonstrukci kuchyně, která zbourala zeď a oživila povrchy, je kuchyně nyní elegantním místem pro vaření a společenský život.

Po probourání stěny vytvořila tato kuchyně z řadové zástavby uspořádání ve tvaru L s prostorným ostrovem, který nabízí prostor pro zábavu, stolování a vaření. Aby se ušetřily náklady na přestavbu, dřez a myčka nádobí zůstaly na stejných místech. Spodní skříňky z šedého dřeva, lesklé bílé horní skříňky a dlažba v dřevěném vzhledu dodávají teplý a moderní styl, který doplňuje obklad v jemné šalvějové barvě.

Hranatý design tohoto domu z roku 1943 potřeboval nový plán, který odstraní stěnu mezi kuchyní a jídelnou. Během stavby byla původní kuchyně o rozměrech 12×10 stop, ve které bylo umístěno pouze jedno malé okno, otevřena do sousední místnosti, čímž vznikl prostor 26×12 stop. Při aktualizaci nátěrů, hardwaru, skříněk a spotřebičů majitelé domů přidali i tři velká okna, což ještě více rozšířilo vizuální přitažlivost.

Prostor plný červené barvy nyní žije velkým množstvím nápadů na přeměnu elegantní kuchyně, včetně svépomocí vyrobených betonových pracovních desek a efektivního rozložení ve tvaru U. Betonové pulty dodávají současné kuchyni drsný industriální nádech, který v sobě spojuje elegantní zástěna z nerezavějící oceli. Dvoudveřová chladnička vypadá jako vestavěný model, ale je cenově dostupnější.

Kuchyně v tomto okouzlujícím starším domě vyžadovala spoustu práce, ale to domácí kutily nevystrašilo. Aby vytvořily pro svou rodinu dostatečně velký prostor, zbourali zeď mezi jídelnou a kuchyní. Potom nainstalovali podlahy z recyklovaného dřeva a sami sestavili a dokončili skříňky kuchyňské linky.

Kuchyně nyní představuje kombinaci moderních a tradičních prvků, která se nese celým domem. Ostrov byl postaven ze starší skříně a nahoře doplněn kombinací betonové a řeznické desky. Poličky z nerezavějící oceli nahrazují horní skříňky a vytvářejí tak kuchyni, která je světlá a otevřená.

Tuto „lodní kuchyni“ v domě z 20. let bylo třeba přenést do tohoto století. Majitelé domu chtěli zachovat původní prostorově úsporný design, ale několik nápadů učinilo rozložení praktičtějším. Vybouráním stěny mezi kuchyní a jídelnou se výrazně zlepšilo využití prostoru.

Odstraněním jedné stěny se do kuchyně přidalo cenných 25 cm. Majitelé domu ubrali iz prostoru jídelny, což umožnilo přistavit poloostrov pro větší úložný prostor a bufet. Nadčasové povrchové úpravy ladí s kuchyní ve vintage stylu, včetně kachličkové zástěny a jasných bílých skříněk.

Starodávné a sotva fungující skříňky byly v této bílo-bílé kuchyni velkou závadou. Vybledlé povrchy však už ve skutečnosti nebyly bílé, takže kuchyně vypadala špinavá. Renovace kuchyně přinesla jasnější a funkčnější prostor.

Nové skříňky a spotřebiče dodávají této kuchyni nový čistý vzhled. Jednoduchá šedá a bílá barevná paleta rozjasňuje místnost, zatímco školní židle a vícebarevné nádobí dodávají barvu. Otevřené police na deskových stěnách nabízejí atraktivní kombinaci formy a funkce.

Tyrkysová pracovní deska jasně hlásí, že tato kuchyně je přímo z 90. let minulého století. Jelikož vstupní hala domu se otevírala přímo do prostoru pro vaření, zastaralá kuchyně byla první věcí, která pozdravila hosty. Nešikovné uspořádání, nevkusné úložné prostory a vinylové podlahy signalizovaly, že přestavba je velmi potřebná.

Několik šetrných rozhodnutí a dobře vypočítaných efektů oživilo účel a vzhled této kuchyně. Šikmou stěnu umyvadla nahradila kolmá a umyvadlo se posunulo téměř o metr, takže to nebyla první věc, kterou hosté viděli. Příjemný snídaňový bar představuje místo pro rychlé občerstvení. Barevné ladění skříní na dvě neutrální barvy nabízí osobitý vzhled „méně je více“. Žulové desky a dřevěné podlahy v provedení brazilská třešeň dodávají kuchyni lesk.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora